Projekt "Rugby Tag"

 

Projekt „Rugby Tag” - początek przygody dzieci i młodzieży z rugby, ma na celu zapewnienie jak najlepszych warunków do startu przyszłym pokoleniom rugbistów w Nowej Hucie. Rugby to dyscyplina sportowa z ponad 180-letnią tradycją. Walory wychowawcze i możliwość rozwoju motorycznego dostrzeżono dosyć wcześnie również w naszym kraju. Rugby do polskich szkół trafiło już w 1981 roku. Niestety mimo wczesnego dostrzeżenia zalet tej dyscypliny ciągle jest ona słabo znana i rzadko jej elementy goszczą na lekcjach wychowania fizycznego.

Zgodnie z decyzją Międzynarodowego Komitety Olimpijskiego Rugby 7 powróci jako dyscyplina olimpijska w roku 2016 i może dzięki temu na nowo zyska zainteresowanie społeczeństwa.

Projekt zakłada rozwój i rozpropagowanie Rugby Tag na terenie Nowej Huty oraz wspieranie trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego chcących wprowadzić Rugby Tag jako element swoich zajęć z dziećmi i młodzieżą. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się zorganizować liczne rozgrywki w tej ciekawej dyscyplinie sportu.

Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.rugbyklub.pl.
Dane kontaktowe: tel: 694-819-074 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright © 2015 NHRK KRAKÓW Wszelkie prawa zastrzeżone.